Didim’de turizm haftası Altınkum’da düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

Aydın İl Kültür Ve Turizm Müdürlüğü organizasyonunda gerçekleştirilen etkinliğe Didim Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, Didim Belediye Başkan Yardımcıları Yusuf Deveci ve Zeynel Şener, Aydın İl Kültür Ve Turizm Müdürü M. Umut Tuncer, Didim İlçe Jandarma Komutanı M. Gani Solak, Didim Turizm Derneği Başkanı Mustafa Şentürk, oda başkan ve yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşan Aydın il kültür ve turizm müdürü M. Umut Tuncer, “Turizm haftası kapsamında Didim turizm sezonunun açılışını yapmış bulunmaktayız. Aynı zamanda 23 Nisan ulusal egemenlik ve çocuk Bayramı kapsamında çocuklarımızla birlikte etkinlik düzenledik. Şimdiden tüm çocuklarımızın 23 Nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramını kutluyorum. Çocuklar bizim geleceğimiz onları koruyup kollayarak geleceğe hazırlıyoruz tıpkı Didim gibi Didim’de bizim geleceğimiz. Geçen yıl 400 bin olan turist sayısını bu yıl 600 bine ulaştırmayı hedefliyoruz.” dedi.

Konuşmanın ardından Didim Çocuk Akademisinin minik öğrencileri tarafından dans gösterileri sunuldu. Ardından jimnastik kulübü sporcuları gösteri yaparken, Halk oyunları ekipleri gösterilerini sundu. Etkinlikler kapsamında deniz üstünde Su sporları gösterileri yapılırken, etkinlikler tekne turu ile sona erdi.