9-10 Eylül 2022 tarihlerinde Apollon Tapınağı’nda düzenlenen “Dünya Didim’i seviyor” kültür festivaline katkı sunanlara teşekkür belgesi verildi.

Didim Kaymakamlığı toplantı salonunda gerçekleşen törene Didim Kaymakamı Can Kazım Kuruca, Didim İlçe Göç İdaresi Çalışma Grup Başkanı Gökhan Çetin, Didim Kent Konseyi Başkanı Osman Ayyıldız, Oda ve STK temsilcilerinin yanı sıra festivale destek veren kişilerde katıldı. 
MEMURLARIMIZIN HALKLA İÇ İÇE OLMASI MUTLULUK VERİCİ
Teşekkür belgesi takdimi öncesinde konuşma yapan Didim Kaymakamı Can Kazım Kuruca, festivallerin yapılmasının çok zor olduğunu ve geleneksel olması gerektiğini ifade ederek, “Zor olan ilk festivaldir. Sonrasında geleneksel hale gelmeye başladığı zaman işler biraz daha oturmaya başlıyor. Çok keyifli ve güzel organize edilmiş bir festivalde buldum. Stantları gezdiğimiz zaman hepsi tek tek Müdürümüzü tanıdıklarını gördüm. Memurlarımızın halkla, yabancılarla iç içe olması beni çok mutlu etti. Dünyanın 65 ayrı ülkesinden insanı bir araya getirmeyi başarabiliyorsak, bütün bu insanların huzur içerisinde barış içerisinde bir arada tutmayı başarabiliyorsak bu dünyaya örnek olması gereken bir şey aslında… Kültürel mirasıyla böyle bir kentte bulunuyor olmaktan, stantları gezen insanlarda o sevgiyi, ilgiyi, alakayı görüyor olmaktan, hazırladıkları ürünleri tattırmak, denettirmelerinden festivalle bütünleştiğini görebiliyorsunuz. Emeği geçen herkese tekrar teşekkür ediyorum.” ded

OLUMLU TEPKİLER ALDIK
Kent Konseyi Başkanı Osman Ayyıldız ise konuşmasında “2015 yılında 81 ilden insanın Didim’de yaşadığını tespit ederek bu yola girmiştik. Kent konseyi yürütme kurulu üyelerimizle görüşerek farklı bir proje çıkartmak istedik. Turizmi ve kültürel değerleri bir arada tutarak bir yol izlemek istedik. İlçe Göç İdaresi’ne gelerek, Didim’de yaşayan yabancıların tespiti için ricada bulunduk. 63 farklı ülkeden insanın Didim’de yaşadığını öğrendik. Didim gibi bir turizm ilçesinde bu kadar farklı ülkelerden insanların yaşamasının Didim’in tanıtımı açısından da çok güzel olacağını düşündük. Sonuç olarak yapılan festivalle ilgili hep olumlu tepkiler aldık. Bir sonraki festivalimiz daha da güzel olacak.” dedi.
Konuşmaların ardından Kent Konseyi Başkanı Ayyıldız, desteklerinden dolayı İlçe Kaymakamı Kuruca’ya teşekkür plaketi verirken, Kaymakam Kuruca ise festivale destek olan kurum ve kuruluşlara teşekkür belgesi verdi.
HABER: ELİF DİKBAŞ