Didim Kent Konseyi ve Didim İlçe Göç İdaresi öncülüğünde Didim’de yerleşik yaşayan yabancılarla birlikte düzenlenmesi planlanan “Dünya Didim’i Seviyor” festivalinin 2.toplantısı Didim Ticaret Odası toplantı salonunda yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. 

Toplantıya Kent Konseyi Başkanı Osman Ayyıldız, Didim İlçe  Göç İdaresi Çalışma Grup Başkanı Gökhan Çetin, Didim Turizm Derneği Başkanı Mustafa Şentürk ,tercüman olarak Hülya Kara, İnna Pshenichnoyo  ve Didim’de yaşayan yabancılar katıldı.
Toplantıda oluşturulan gündem çerçevesinde festival logosunda yapılan değişiklikler anlatılarak oy çokluğu ile festival logosu belirlendi. Sonrasında ülke temsilcileri belirlenerek kendi gruplarını oluşturmaları ve komisyona yapılan çalışmaları aktarma görevini üstlendi. Festivalin yapılacağı alanın belirlenmesi ve süresi  ile ilgili katılımcıların önerileri alındı. Festivalin Apollon Tapınağı’nın tarihi dokusuna uygun olduğu konusunda oybirliği ile karar verildi. Katılımcılarla konsolosluklara gönderilmek üzere hazırlanan davet mektubu paylaşıldı. 
Kent Konseyi Başkanı Osman Ayyıldız, bir sonraki toplantıda ülkelerin hazırlayacakları yiyeceklerle  ilgili çalışma yapılacağını ve grup temsilcilerinin bu konuda diğer grup üyeleriyle genel bir çerçevede çalışma yaparak gelmelerinin önemli olduğunu belirtti. Turizm Derneği Başkanı Mustafa Şentürk’ün önümüzdeki günlerde kaynaşma yemeği düzenlenmesi önerisi katılımcılar tarafından memnuniyetle karşılandı.  Dünya Didim’i Seviyor Festivali hazırlık toplantısının 3.oturumunun 21 Haziran Salı günü yapılmasının belirlenmesinin ardından toplantı sona erdi.
HABER: ELİF DİKBAŞ