Didim Turizm Derneği (DİTUR) 18 Haziran Salı günü Yaza Merhaba Kokteyli ve “Değişen Milet Yarımadası Görünümleri” adlı resim sergisi düzenledi.

Dernek binasında gerçekleşen kokteyle Didim Kaymakamı Mehmet Türköz, İlçe Jandarma Komutan Vekili Ali Uçar, Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Deveci, Belediye Başkan Vekili Kerim Küsmez, DİTAB Başkanı Sevinç Karataş, Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Hikmet Atila, Didim Esnaf ve Sanatkarlar Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali İhsan Kubaliç, CHP İlçe başkanı Nurettin Koçak ve CHP İlçe yönetimi, AKP İlçe Başkanı Maşallah Subaşı ve İlçe Yönetimi katılırken, Belediye meclis üyeleri ve turizmin içinde yer alanlar katıldı.

Didim’in İlk STK’sıyız

Didim Turizm Derneği Başkanı Mustafa Şentürk, kokteyl öncesi açılış konuşması yaptı. 1988’den itibaren 30 yıllık geçmişiyle ilçenin en önemli derneklerinden birisi olduğunu belirtti. Şentürk “Didim Turizm Derneği, Didim’in ilk sivil toplum örgütlerinden birisidir. Altınkum’un ilk alt yapı sistemini Didim Turizm Derneği yaptı. Yapılan Yurt içi ve Yurt dışı etkinliklerinde de dernek olarak çok emek verdik. Turizme katkısı olan herkesle de görüşmemiz ve fikir alışverişi yapmamız gerekir. Didim’in en büyük özelliği de turizm kenti olmasıdır ama bunun yanında Didim kültür ve sanat kentidir. Yanı başımızda Dünya’nın en büyük tapınaklarından olan Apollon Tapınağı var ama biz kullanamıyoruz. En kısa zamanda Didim turizmi için katkı sağlayacak düşüncelerimizi harekete geçirmemiz lazım. “ şeklinde konuşurken Didim turizmini canlandırmak için yapılması gerekenlerden ve düşüncelerinde bahsetti.

Şentürk’ün konuşmasının ardından Belediye Başkan Vekili Kerim Küsmez konuştu. Küsmez “Didim Turizm Derneği tabiri caizse Didim’i Didim yapan, Sivil Toplum kuruluşudur. Yenihisar iken Didim ismini almasında rol oynamıştır. Yurt içi ve yurt dışı fuarlarında tanıtım çalışmaları yapmıştır. Yeri geldiğinde bu toplum yararı için balık çiftliklerine, yakıt ikmal tesislerine karşı set olarak, Didim’in denizlerine sahip çıkarak Mavi Bayrak almamızı sağlamıştır. Turizmde başarılı olmak kaliteli tesis, kaliteli hizmet, nitelikli personel, ziyaretçilerimize yöresel lezzetler tarihi ve kültürümüzü iyi aktarmak ve anlatmak geçer. Didim’i turizm destinasyonu olarak görmek istiyorsak Turizm Derneği öncülüğünde gerek STK’lar, odalar, belediye ve kamu kurumları ile birlikte ortak akıl ve iradeyle hareket etmemiz gerekir. “dedi.

Herkes İyi Bir Sezon Geçirsin

İlçe Kaymakamı Mehmet Türköz “Sergide ki fotoğraflara baktığımdan Didim’in bir noktaya geldiğini gördüm. Artısıyla, eksisiyle bir noktaya geldik. Bundan sonra el birliği ile hareket ederek Didim turizmine katkı sunacağız. Didim Turizm Derneği önemli bir sivil toplum kuruluşu ve Didim’e katkı sağlamış bir dernektir. “ şeklinde konuşurken herkese iyi bir sezon diledi.
Kokteyle katılanlar “Değişen Milet Yarımadası Görünümleri” sergisini gezdi. (Mavi Didim / 19.06.2019)

Etkinlikten Görseller