Didim Turizm Derneği (DİTUR) Başkanı Mustafa Şentürk, her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Dünya Turizm Haftasını kutlayarak, yazılı basın açıklamasında bulundu.

Şentürk açıklamasında pandeminin ağırlığının azaldığını belirterek, 2022 sezonundan çok umutlu olduğunu ve turizmcilerin rahat bir nefes alacağını belirtti.
Şentürk tarafından yapılan açıklamada “Büyük bir heyecan ve zevkle hazırlıklarını yaptığımız 2022 yılı turizm sezonu 2 Mayıs’ta Ramazan Bayramı ile birlikte başlayacak. 
Ülkemizin ve Didim’imizin daha yeni ve nitelikli turizm ürünleri ile pazarda bilinirliğin artırılması önem kazandı. Var gücümüzle çok daha planlı programlı çalışarak, ortak hareket etmeliyiz. 
Didim’de 170 adet konaklama tesisi hizmet vermektedir. Didim’imiz ürün yelpazesini geliştirerek sağlık turizm alanında yeni yatırımlara açılmalıdır bu konuda ivedilikli olarak çalışmak gerekir. Kültür, deniz, kum, güneş turizmi yanında sağlık alanlarında atağa kalkmalıyız. Turizmde ülkeler arası, bölgeler arası, ilçeler arası rekabet elbette söz konusudur. Her bölge kendi destinasyonuna mutlaka oluşturmalıdır. Biz Didimliler bu rekabet ortamında turizmi ne kadar çeşitlendirir, ne kadar yeni ürün sunar, ne kadar çevremize duyarlı olursak, turizm işletmelerimizde topyekün müşteri memnuniyetini ne kadar önem verirsek o kadar başarı şansını elde edebiliriz.  
Ünlü tarihçi Heredot’un “Gökyüzünün altındaki en güzel yeryüzü” olarak nitelendirdiği Didim’de; Tarih, doğa, deniz ve spor bakımından geniş bir potansiyele sahiptir.
Özellikle antik çağın, UNESCO Dünya Mirası Listesine giren Milet ve Apollon eşsiz nitelikteki kent ve tapınakları, farklı arayış ve beklentilere cevap veren coğrafyası ve iklim koşullarıyla büyük bir turizm potansiyeli taşımaktadır.
Akbük ve Didim turizm merkezi ve kültür ve turizm koruma ve gelişim bölgesi bulunmaktadır.  
Bu duygu ve düşüncelerle ben ve yönetim kurulum adına Didim’in sahip olduğu derinlik, güzellik ve zenginlikleri ile Türkiye’nin turizm sektöründeki gelişimine katkı sağlamasını ve Didim’de bulunan bütün turizm değerlerinin ön plana çıkarılacağı bir yıl olmasını temenni ediyor, iyi bir sezon diliyoruz. Sevgi ve saygılarımızı sunarız” ifadelerine yer verdi.