Açık büfede ürünlerin misafirlere görevli personel tarafından verilmesi uygulaması kaldırılmıştır. Misafirler covid tedbirleri kapsamında açık büfeyi rahatlıkla kullanabilirler.

Resepsiyonda bulunması gereken Covid 19 ile hijyen konusundaki önlem, uygulamalar ve misafirlerin uyması gereken kurallar hakkındaki bilgilendirme yazılarıyla ilgili olan uygulamalar kaldırılmıştır.

Personel ve misafirlerin ateş ölçümü ve kayıtlarının tutulmasıyla uygulaması kaldırılmıştır.

Oluşturulan müşteri kayıtlarının kullanımı ve takip-kayıtlarının tutulması uygulaması kaldırılmıştır.

Görevli personellerin süreç eğitim, motivasyon ve psikolojik destek kayıtlarının tutulması uygulaması kaldırılmıştır.

Odalarda tek kullanımlık ürünlerin (şampuan, sabun v.b.) zorunlu kullanımı kaldırılmıştır. Dilerseniz dispenser ile de kullanım gerçekleştirilebilecektir.

Masaları arasındaki en az 2m, sandalyeler arası 60 cm uygulaması sadece kapalı alanlar için uygulanacaktır.

Ortak kullanımda olan çay/kahve makinası v.b. ürünlerin kullanımında görevli personelin bulunması uygulaması değişmiş olup, gerekli dezenfeksiyon işlemlerinin yapılarak kullanılması gerekmektedir. Artık kullanım sırasında personel bulunması gerekmemektedir.

Yemek masaları üzerinde dezenfektan ürünlerinin bulunması uygulaması kaldırılmıştır.

Sauna, hamam, SPA kullanımındaki 30 dakika sınırı uygulaması kaldırılmıştır.

Fitness salonları ve SPA bölümündeki salon giriş-çıkış takibi, kişi sayısı düzenlemesi ve bunların kayıtlarının tutulması uygulaması kaldırılmıştır.

Satın alma ana başlığındaki görevlilerin kişişel koruyucu ekipman kullanması uygulaması kaldırılmıştır.

İzolasyon odalarıyla ilgili olan maddeler kaldırılmış olup, belirti gösteren misafirlerin (aileleri dahil) kendi odalarında konaklaması konusunda değiştirilmiştir. İzolasyon için ayrılmış olan odalarınızı ihtiyaç halinde kullanabilirsiniz.

İzole edilmiş misafirlere, konaklama süresi sona erene kadar aynı personeller tarafından hizmet verilmesi, aynı personellerin diğer misafirlere hizmet vermemesiyle ilgili olan uygulama kaldırılmıştır.

Odalarda Türkçe ve İngilizce dillerinde bulunması gereken misafir covid 19 bilgilendirme rehberi ve anlaşmalı sağlık kuruluşu bilgisini içeren dökümanlarla ilgili olan uygulama kaldırılmıştır.