Bilgilendirme toplantısı, Didim Ticaret Odası, SGK İl Müdürlüğü, KOSGEB Aydın Müdürlüğü ve İŞKUR Söke Hizmet Merkezi iş birliğiyle Didim Ticaret Odası Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Toplantıya, SGK Aydın İl Müdürü Zeynep Yılmaz, KOSGEB Aydın İl Müdürü Sadullah Dülger, Didim Ticaret Odası Başkanı Hilmi Erbaş, Didim Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şerif Erul, Didim Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Savaş Cengiz, Didim Ziraat Odası Başkanı Hilmi Yıldırım ile davetliler ve oda üyeleri katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan Aydın Ticaret Odası Kadın Girişimciler Komitesi Didim temsilcisi Nuran Aslan, kadınların sosyal ve ekonomik anlamda kalkınması ile var olan sorunların çözülmesi noktasında adımların atılması gerektiğine dikkat çekerek, kadın istihdamının arttırılması noktasında hazırlanan projenin de önemli olduğunu söyledi.

KOSGEB Aydın İl Müdürü Sadullah Dülger ise Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesinin Dünya Bankası ve Japon Kamu bankasının desteğiyle hayata geçirildiğini ifade ederek, projedeki destek tutarının 0 faizle 2 yıl ödemesiz 4 yıl vadeli olduğunu söyledi. Projenin 7 ilde uygulandığını ve bunlardan birinin Aydın olduğunu kaydeden Dülger “Proje tutarı 7 milyar TL ama şu ana kadar Aydın’daki başvurularda toplam ödenecek tutar 5 milyon TL ve bu çok az. Didim turizm ve tarım kenti; bu anlamda hem Didim’in hem de Aydın’daki kadın işletmecilerin bu projeden yararlanmasını istiyoruz.” dedi.

SGK Aydın İl Müdürü Zeynep Yılmaz ise KOSGEB, SGK ve İŞKUR’un desteklerinden faydalanan kadın işletmecilerin işlettiği yerlerin bu projeden de faydalanabileceğini belirterek 400 kadın işletmecinin bundan yararlanma hakkı olduğunu söyledi. 400 kadın işletmecinin projeden yararlanarak istihdama katkı sunmasını beklediklerini ifade ederek, projenin başvurularının bu ay sonunda sona ereceğini belirtti.
Konuşmaların ardından KOSGEB Hızlı Destek Programı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesiyle ilgili olarak uzman kişilerce projeler ve desteklemelerle ilgili slayt eşliğinde bilgiler verildi; sorular cevaplandırıldı.