Didim Kaymakamı Can Kazım Kuruca başkanlığında 2022 yılı turizm dönemi değerlendirme toplantılarının ikincisinde Seyahat acenteleri, Rehberler, Tur ve gezi tekneleri ve su sporları sahiplerinin sorunları dinlendi.

Didim’e bağlı Akbük Mahallesi’nde beş yıldızlı otelde gerçekleştirilen toplantıya Didim Kaymakamı Can Kazım Kuruca’nın yanı sıra Aydın BŞB Denizcilik Daire Başkanı Barış Tarım, Kuşadası Liman Başkanı Önder İyigün, Aydın İl Kültür ve Turizm Müdür yardımcısı Ahmet Demir,  Birim Sorumlusu Nilüfer Yazar Kıpır, Sahil Güvenlik Komutanı Murat Efe, Didim İlçe Emniyet Müdürü Yunus Dinç ile Didim İlçe Jandarma Komutanı M. Gani Solak katıldı. 
Toplantının açılışında konuşan İlçe Kaymakamı Kuruca “İlk toplantıyı yaptığımız zaman konaklama işletmecileri ile bir araya gelmiştik ve şunu söylemiştik. Biz yönetim şekli olarak sizinle bir araya geldiğimizde sektörün genel sorunlarını konuşacağız.  Bunları nasıl çözmemiz gerektiğine dair fikir alışverişinde bulunacağız ama sizden beklentimiz bunun ötesinde Didim’in yarınlarını oluşturacak fikirleriniz projeleriniz önerileriniz varsa lütfen bizlerle onu paylaşın. Bizler Didim’in yarınını nasıl şekilleneceğine dair sizlerin fikirlerini alalım ve ona göre bir gelecek oluşturmaya çalışalım. Derdimiz sadece günü kurtarmak değil yarını hazırlıyor olmak. Bunun içinde sektöre en iyi bilen işi en iyi bilen sizlerle bir araya gelmeyi uygun gördük.  Bugünkü toplantı hayırlara vesile olur güzel fikirler güzel öneriler çıkar varsa sorunlarımız burada el birliği içerisinde çözümlerinde ortaklaşa bulur sonuca erdiririz.” dedi.
Ardından toplantıya katılan katılımcılar sorunlarını dile getirdi. Katılımcılar Didim’deki deniz kirliliği, balık çiftliklerini, deniz patlıcanı avcılığı, tur güzergahı sorunu, turistin otelden dışarıya çıkartılmaması, liman başkanlığının olmaması, kaçak avcılık, tekneler için çekek yerinin olmaması gibi bir çok sorunu dile getirdi; atılacak adımlarla ilgili notlar alındı.
HABER: ELİF DİKBAŞ