Didim Turizm Derneği tarafından dostluk ve dayanışma yemeği düzenlendi. Gecede eski dernek başkanlarına plaket verildi.

Didim Aquasis Otel’de gerçekleşen yemeğe Didim Kaymakamı Mehmet Türköz, Didim Garnizon Komutanı Çetin Gülseven ve eşi, Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay ve eşi, Didim Turizm Derneği Başkanı Mustafa Şentürk, belediye başkan yardımcıları ve meclis üyeleri, oda başkanları ve oda yöneticileri, sivil toplum kuruluş temsilcileri ile turizmciler katıldı.
Katılımın yoğun olduğu gece biletli olarak gerçekleştirilirken, elde edilen gelirin ise derneğin ihtiyaçları için harcanacağı öğrenildi.

Gecenin açılış konuşmasını yapan Didim Turizm Derneği Başkanı Mustafa Şentürk, ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına şükranlarımı sunarken, ülke güvenliği için çaba sarf eden Türk Silahlı Kuvvetlerine başarılar, şehit askerlerimize Allah’tan rahmet, gazilere acil şifalar diledi.

“GÖZDE TURİZM YERİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ”

Şentürk, turizmin hem Didim, hem de ülke açısından önemli bir gelir kaynağı olduğunu ifade ederek, “Turizm kesinlikle ülkemizin en büyük gelir kaynaklarından biridir. Turizmin gözbebeği konumundaki Didim, eşsiz bir güzellik. Ege’ye bir kısrak başı gibi uzanan duruşu, sakin ve huzur dolu turkuaz mavisi deniziyle, sağlığa iyi gelen havasından dolayı, sağlık turizminde de ülkemizin en gözde beldesidir. Güzel denizimize sahip çıkmalıyız, Balık çiftlikleri, atıklar ve bilinçsizce kullanımlardan dolayı denizimiz kirliliklerle karşı karşıyadır. Bu konuda hepimiz duyarlı davranmalıyız. Didim Turizm Derneği ve sivil toplum örgütleri ile Didim’deki balık çiftlikleri kirliliği ile yaptığımız çalışmalar devam etmektedir. Karasal çiftlikler konusunda başarılı olduk, denizdeki çiftlikler konusunda da mücadelemiz sürecektir. Günlük ev kiralama konusundaki çalışmalarımızda başarı elde ettik. Bu konudaki çabamız devam edecektir. Didim Taşburun mevkiinde planlanan kaytsörf çalışmaları konusunda da tüm duyarlılığımızla katkıda bulunacağız. Turizme en iyi hizmeti Kaymakamımız, Didim Belediyesi ve Sivil Toplum örgütleri vermektedir” ifadelerini kullandı. Şentürk, destek veren herkese teşekkür etti.

“TURİZM KENTİNDE HEPİMİZ TURİZMCİ GÖZÜYLE HAREKET ETMELİYİZ”

Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay ise, “Derneğin kurulduğu günden bu yana kendi gücüyle Didim turizmiyle ilgili ve Didim’le ilgili her konuda her türlü mücadeleyi vermiştir. Yol göstermeye çalışmıştır. Dernekçiliği iyi biliyorum. Zor bir iştir ama her şeyden önce derneklerin gelir elde etmesidir ama bu da kolay olmuyor. Övgü yapacağız ama bazı şeyleri açık konuşmak lazım. Didim Turizm Derneği dernek başkanı ve bir avuç yönetimle yürümez. Eğer Didim turizm kenti ise burada yaşayan herkesin bir turizm kentinde yaşadığı bilinciyle bu kente o gözle bakmalı. Bu konuda eksiklerimiz var. Biz başımız sıkıştığında bu derneğe gideriz ama başka zaman başka bir işin ucundan tutamayız. Bugün bu salonun dolu olması da beni mutlu etti. Görev yapan herkese teşekkür ediyorum. Kendisini turizmci hisseden herkesin bu derneğe sahip çıkmasını istiyorum” dedi.

“DİDİM MİLLİ SERVET”

Didim Kaymakamı Mehmet Türköz de, “Bu dernek Didim ilçe olmadan kurulan bir dernek, en eski, en etkin derneklerimizden birisi, geçmişten bugüne güzel işler yaptılar. Zaman zaman yalnız ve eksik kalmışlardır ama bugüne kadar güzel işler yapmışlar. Görev yapan tüm başkanlara teşekkür ediyorum. Didim bir turizm kenti, artılarımızı eksilerimizi biliyoruz. Didim’in gelişmesi noktasında ilk yer Bakanlığımız, sonra Valiliğimiz ardından da yerel yönetimler. Bizler bu konuda gerekeni her yere söylüyoruz. Biz Didim’deki milli servetimizi en iyi şekilde kullanacağınız. Didim yaşamaya ve yaşlanmaya layık bir yer ve herkes elini taşın altına sokmalı” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından Didim Turizm Derneğinin kuruluşundan bugüne kadar geçen sürede yaptıkları çalışmalar slayt gösterimiyle tanıtıldı. Ardından Turizm Derneği Genel Sekreteri Talip Özen, Başkan Atabay ile birlikte Kaymakam Türköz’e teşekkür plaketi verdi. Daha sonra Turizm Derneğinde görev yapan dernek başkanlarına teşekkür plaketleri takdim edildi. Gecede halk oyunları ekipleri gösterilerini sunarken, yemek müzikli eğlence ile sona erdi.

Etkinlikten Görseller