Resmi Gazetede yayımlanan son kararnamede basit konaklama tesisleri ile plaj işletmelerinin belgelendirilmesine ilişkin yönetmeliklerle ilgili olarak Didim’deki turizm işletmelerine bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

İlçedeki bir otelde gerçekleşen toplantıya Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürü M. Umut Tuncer, Müdür Yardımcısı Ahmet Demir, Didim Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Deveci, Didim Zabıta Müdürü Murat Hacıfettahoğlu, Didim Turizm Derneği Başkanı Mustafa Şentürk ve Didimli turizmciler katıldı.

Didim Turizm Derneği öncülüğünde gerçekleştirilen toplantıda konuşan Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürü M. Umut Tuncer, Bakanlık işletmeli turizm tesisleriyle bu konuda iyi bir çalışma içerisinde olduklarını ifade ederek, “Bu değişiklikle bakanlık baskısı altında değil bakanlığın yanında olduğu ve daha güzel bir geleceğe yürüdüğümüz bir iklimi inşa edeceğiz. Güzel bir yol arkadaşlığı yapacağız. Sezona yetiştirmek zorundayız. Sezona yetiştiremezsek tesislerimizi faaliyete alamayacağız. Plaj işletmeleri için yapılacaklar size anlatılacak. Bu anlamda sizlerle iletişim halinde olacağız. Güncel değişiklikleri de yapacağız. Prosedürlerle ilgili de bilgi vereceğiz. Bu değişiklikler için de Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne başvurmanız gerekmektedir.” dedi.

Konaklamalı turizm işletmeleri ve plaj işletmelerinin tamamının Turizm Bakanlığı bünyesine geçmesi ile uygulanacak prosedür hakkında Müdür Yardımcısı Ahmet Demir tarafından bilgilendirme yapıldı. Toplantıda turizmcilerin konuyla ilgili soruları yanıtlanırken, öneri ve görüşler ele alındı.