Didim’in bir mahallesi olan Akbük; yaklaşık 11 km’lik sahil şeridi üzerinde, yeşili ve maviyi çarpıcı şekilde bir araya getirir. Adını Akbük Koyundan alan mahallede irili, ufaklı onlarca bakir koy bulunmaktadır.

Nem oranı çok düşük temiz havası ile gürültüden uzak, “dinlenerek tatil yapmak isteyenler” için bulunmaz bir cennet. Restoranları ve dinlence tesisleriyle birlikte tatilinize renk katar. Yeşil alanların yoğunluğu ile dikkat çeken Akbük, her türlü deniz sporunun yapılmasına fırsat tanır. Avrupalı turistler için önemli bir ayrıcalık olan “karavan turizmi” olanakları da Akbük’ün farklılıklarından birisidir.

Kara kesimi yürüyüş turları, denizi ise mavi yolculuk için tercih edilebilir. Güneşin doğuşunu ve batışını en güzel şekilde, bir ağacın gölgesine oturarak veya tekneniz üzerinde izlemek, Akbük’te mümkün olmaktadır. Akbük’te dinlenmek için tercih edilebilecek bir diğer alan ise, seyir terası ve Culin dağının zirvesidir. Kolayca çıkabileceğiniz Culin Dağı’nda bir de mağara bulunmaktadır.

Hızlı gelişimi ile bugün önemli bir turizm potansiyelinin var olduğu Akbük, Avrupalı turistlerin gözde merkezlerinden birisi haline gelmiştir. Bodrum Havaalanına yakınlığı, birçok önemli noktaya ulaşım kolaylığı açısından öne çıkmaktadır. Özellikle İngiliz vatandaşların konut alıp yerleştiği bölgeler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Akbük’teki en önemli kültürel değer ise Rumlardan kalma kilisedir. Kilise, her yıl binlerce turistin uğrak yeridir. Koyun en güzel köşelerinden Sahte Cennet, büyük otellerin yer aldığı Saplı Ada bölgesi, Akbük merkesi, Bozbük, Kazıklı Koyu turizmin yaşandığı diğer yerlerdir.